انتخاب رشته

چرا برای انتخاب رشته باید مشاور داشته باشیم؟

چند نفر از اطرافیان شما شغل مرتبط با رشته دانشگاهی خودشان را دارند؟ چند نفر از شاغلان از وضعیت شغلی خودشان راضی هستند؟ چند نفر از دانشجویان از رشته ، دانشگاه، شهر محل تحصیل و اینده ی شغلی خود راضی هستند؟

آیا تا حالا به این فکر کردی رشته ای که الان انتخاب میکنی فقط قرار نیست 4 سال با تو باشد؟ اکثر دانش آموزان فکر میکنند که با انتخاب یک دانشگاه و یک رشته صرفا 4 سال تحمل میکنند یا 4 سال کیف میکنند تا بگذرد، ولی حقیقت چیز دیگری است.

شما موقع انتخاب رشته، چیزی را انتخاب میکنید که نه تنها 4 سال دوره کارشناسی یا 7 سال دکتری حرفه ای ، بلکه بعد از تحصیل 30 سال با شماست و باید با این رشته و شغل زندگی کنید. پس انتخاب رشته شما در این بازه مشخص کننده ی مسیر 30 ساله ی زندگی شماست. پس باید عاقلانه عمل کنید و از افراد خبره کمک بگیرید.

و اما تیم ما برای کمک در انتخاب شما چه پلنی دارد؟

کنکوراسیوم در کنار شماست!

تحلیل کارنامه

داوطلبان با بررسی رتبه و تراز خود می توانند انتخاب رشته دقیق تر داشته باشند و شانس قبولی خود را برای پذیرش در رشته ها و دانشگاه های برتر افزایش دهند. عوامل بسیاری در انتخاب رشته دقیق تر به داوطلبان کمک می کند که بررسی کارنامه کنکور یکی از مهم ترین عوامل موفقیت داوطلبان می باشد.کارنامه کنکور شامل اطلاعاتی است که در انتخاب رشته اهمیت بسزایی دارند ، مشاوران ما در اولین مرحله ی انتخاب رشته کارنامه شمارا مورد بررسی قرار میدهند و اطلاعات مهم را استخراج میکنند تا در مراحل بعدی به انتخاب های بهتری برسید.

آزمون های روان شناسی

در این بخش خودشناسی را به شناخت رغبت، علاقه ، استعداد، توانایی علمی، ارزش و تیپ شخصیتی تقسیم میکنیم . برای اینکه یک انتخاب درست و مطمئن داشته باشید نیاز دارید تا نسبت به خودتان شناخت پیدا کنید . کنکوراسیوم برای شناخت هر کدام از ابعاد شخصیتی شما آزمون های روانشناسی ای در نظر گرفته تا بتوانید با دید باز تر به مسیر آینده خودتان قدم بگذارید.

این آزمون شخصیت شما را در شش حیطه مورد ارزیابی قرار می‌دهد و به شما می‌گوید که دارای چه تیپ شخصیتی هستید و به درد چه شغل‌هایی می‌خورید.

آزمون هوش‌های چندگانه گاردنر این آزمون استعداد و توانمندی شما را در هفت نوع هوش مورد ارزیابی قرار می‌دهد و به شما می‌گوید که در کدام هوش‌ها توانمندتر می‌باشید

آزمون دیسک یکی از مهم‌ترین آزمون‌های ارزیابی رفتاری و شخصیتی است که برای تعیین سطح ویژگی‌های شخصیتی، توانایی کار با دیگران و سبک رفتاری افراد بکار می‌رود.

رشته شناسی

در رابطه با شناخت رشته ی تحصیلی، باید به چند سوال اساسی پاسخ داد:

یعنی اینکه این رشته در باره چه موضوعی و چه مسایلی بحث می کند؟ آیا این رشته مورد علاقه ی وی می باشد؟

آیا او این توانایی ها را دارد؟ سوابق تحصیلی وی تایید کننده این توانایی ها می باشد؟

یعنی فرد پس از فارغ التحصیلی چه کارهایی می تواند انجام دهد؟ آیا او این کارها را می تواند انجام دهد و به آن ها علاقه مند است؟ ارزش ها و تیپ شخصیتی وی با این رشته هماهنگی دارد؟

گسترده یا محدود است؟ در همه جا کار هست یا در مناطق خاصی باید کار کرد؟ آیا نیاز به سرمایه ی زیاد دارد یا با سرمایه ی اندکی می توان کار کرد؟ فرد تا چه اندازه می تواند به طور مستقل کار کند؟ صرفا دولتی است؟ یا به طور خصوصی هم می توان کار کرد؟ یا به هر دو شکل می توان مشغول به کار شد؟

تا چه مقطعی می خواهد و می تواند ادامه ی تحصیل دهد؟

ما در کنکوراسیوم بخشی تحت عنوان معرفی رشته را برای شما آماده کردیم که تا به حال بی سابقه بوده و شامل تمامی رشته های دانشگاهی است که ویژگی های هر رشه اعم از : مدت تحصیل، توانایی علمی مورد نیاز ، ادامه تحصیل، دروس مورد مطالعه، بازار کار و… را در اختیا شما قرار میدهد . همچنین مشاوران ما به صورت دقیق و جزئی همه ی اطلاعات را طی جلسات انتخاب رشته در اختیار شما قرار خواهند داد.

دانشگاه شناسی

شناخت دانشگاه‌ها و امکانات آن‌ها در زمان انتخاب رشته بسیار مهم است. این امر به شما کمک می‌کند تا تصمیم بهتری در مورد انتخاب رشته و دانشگاهی که می‌خواهید در آن تحصیل کنید بگیرید. در زیر به برخی از اهمیت‌های شناخت دانشگاه‌ها و امکانات آن‌ها در زمان انتخاب رشته اشاره می‌کنم:

شناخت کیفیت آموزش در دانشگاه مورد نظر، از جمله استادان برجسته، برنامه‌های آموزشی مناسب و روش‌های آموزشی مدرن می‌تواند تأثیر زیادی در یادگیری و پیشرفت شما داشته باشد.

اطلاع از امکانات تحصیلی دانشگاه مانند کتابخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی، کارگاه‌ها و امکانات ورزشی می‌تواند تجربه تحصیلی شما را تحت تأثیر قرار دهد و به رشد و پیشرفت شما کمک کند.   

ما در کنکوراسیوم سعی کردیم لیستی کامل از دانشگاه ها ، امکانات و مکان دانشگاه هارا جمع آوری کنیم تا به شما در انتخاب رشته اصولی و هوشمندانه به شما کمک کنیم.

بررسی محدودیت های شما

در انتخاب رشته یکسری پارامتر هایی هستند که ما میتوانیم با رعایت آنها هزینه های تحصیلی خود را کاهش دهیم. بعضی رشته‌ها ممکن است نیاز به هزینه‌های بالایی برای تحصیل و یا تجهیزات خاص داشته باشند. بررسی این محدودیت‌ها می‌تواند کمک کننده باشد تا در انتخاب رشته‌ای که با توانایی مالی شما سازگاری داشته باشد، صحیح تر تصمیم گیری کنید.

محدودیت های دیگری مثل فاصله دانشگاه تا شهر شما می تواند در انتخاب شما تاثیر گذار باشد، چون در بعضی افراد دوری از خانواده به شدت سخت است و هم هزینه زیادی برای حمل و نقل باید متقبل بشوید. پس تیم کنکوراسیوم با بررسی محدودیت های شما در هر زمینه ای به شما کمک میکند تا در انتخاب خود همه ی جوانب را مورد بررسی قرار دهید.

تحلیل احتمال قبولی در سه سطح (تخمین رتبه)

مشاوران ما در کنکوراسیوم پس از تحلیل کارنامه و استخراج اطلاعات کارنامه و استخراج جواب آزمون های روانشناسی ، با در نظر گرفتن علائق و همچنین محدودیت های شما،احتمال قبولی شما در هر رشته براساس اطلاعات کنکور های سالهای اخیر را در سه سطح بدبینانه ، پر احتمال و خوشبینانه از نرم افزار انتخاب رشته خروجی میگیرند و بر اساس اطلاعات بدست آمده به ادامه ی مسیر انتخاب رشته میپردازند. با کنکوراسیوم خیالت راحته که در حدود قبولی رتبه خودت بهترین انتخابو انجام میدی .

محتوای آموزشی

علاوه بر خدماتی که نام بردیم ، اموزش هایی به صورت متن، ویدیو و ویس در اختیار شما قرار میدهیم تا با دید باز تری به انتخاب رشته خود ادامه دهید.

اولویت بندی کد رشته ها

در آخر کار با بررسی همه ی پارامتر های تاثیر گذار در انتخاب رشته که در مورد آنها توضیح دادیم و با مشورت شما و خانواده تان و با استفاده از ماتریس انتخاب رشته و تحلیل احتمال قبولی شما در سه سطح ، کد رشته های شمارا به ترتیب اولویت مرتب میکنیم و در سایت سازمان سنجش وارد میکنیم.

توجه داشته باشید که وارد کردن کد رشته ها در سایت از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، چون اگر شما حتی یک عدد هم اشتباه وارد کنید ممکن است در سرنوشت شما تاثیر گذار باشد پس این کار خطیر باید با دقت کامل انجام شود، البته که با رضایت خودتان اولویت ها در اختیارتان قرار خواهد گرفت و شما میتوانید مسئولیت وارد کردن کد رشته هارا خودتان به عهده بگیرید.